Eylül ayı ilginç bir şekilde arka arkaya röportajlar gerçekleştirdiğim bir dönem oldu. Bununla birlikte blogda paylaşmayı unuttuğum birkaç daha eski röportaj/görüşü de topluca bir post hâlinde paylaşmak iyi olur diye düşündüm.

E-Bültenler

Üzerine yoğun bir şekilde konuştuğum ve görüşümün alındığı konulardan birisi e-bültenler oldu. Bunda elbette asıl sebep 100 bülteni ve 2 yılı geride bırakan NewsLabTurkey Ne Okuyor. Bu konu üzerine Journo ve NewsLabTurkey’de toplu röportajların bir parçası olarak konuştum.

Ayrıca Kadir Has Yeni Medya Bölümü’nın gerçekleştirdiği “Yeni Medya Söyleşileri” serisinin de konuğu olarak e-bültenler ve NLTR Ne Okuyor üzerine konuştum. Bu keyifli sohbet için de Gülin Küpelioğlu’na çok teşekkürler.

DEHB

Geçtiğimiz haftalarda DEHB tanısı alma ve DEHB ile yaşamanın zorlukları üzerine Twitter’da yazdıklarım kayda değer bir ilgi toplamıştı. Bunun üzerine Gökhan Korkmaz bana sorduğu soruları haberleştirdi. Bu sayede ben de kendimi daha detaylı bir şekilde ifade etme fırsatı bulmuş oldum.

Sosyal Medya Yasası

Çok konuştuk, konuşmaya çalıştık ama maalesef bu yasa da geçti ve artık internetimizin bir parçası. Bu haberlerde de en azından benim perspektifimden nasıl etkileri olabileceğini ifade etmeye çalıştım.

Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Patreon logo


If you want to receive new blog posts as email newsletters, you can subscribe here.

Join 593 other subscribers