Skip to content

Hakkımda

Taken by Gökçen Öçalan, July 2016.
Taken by Gökçen Öçalan, July 2016.

Yazar, araştırmacı, dijital aktivist, blogger ve çevirmenim. Ağırlıklı olarak felsefe, estetik, dijital kültürler, sanat, teknoloji, tasarım, gelecek, Türkiye’de dijital ve basın özgürlüğü, insan hakları ve siyaset üzerine çalışıyor ve bilimkurgu/spekülatif kurgu yazıyorum.

Yazar ve araştırmacı olarak felsefe, bilimkurgu, teknoloji, siyaset ve gelecek üzerine çalışıyorum. Bu alanlarda hem Türkçe hem İngilizce olarak kurgu, kurgu dışı ve teorik eserler yazıyorum.

Gazeteci olarak ise Türkiye’de insan hakları ve dijital haklar, Türkiye’de ifade özgürlüğü, teknoloji ve bilimkurgu üzerine yazıyorum. Yazdığım yerleri aşağıda görebilir ya da işlerimin bir kısmını Works bölümünde bulabilirsiniz.

Dijital aktivist olarak çalıştığım alanlar sibergüvenlik, mahremiyet, sansür, gözetim ve telif hâkları. Ayrıca bu konularda akitivistler, gazeteciler ve isteyen herkes için eğitimler ve paneller veriyorum. Birçok yerel ve uluslararası kurumla çalıştım ve çalışmaya devam ediyorum.

Yazı, konuşma ya da eğitim fırsatları için ya da yalnızca bir selam vermek için bana ulaşmak isterseniz İletişim bölümünde bana ulaşabileceğiniz yolları bulabilirsiniz.

 

Kişisel Projeler

Tuhaf Gelecek [TR]

Parçası Olduğum Projeler

Mesnetsiz [TR]

Yazdığım Yerler

Global Voices [EN]Guardian [EN]Daily Dot [EN] – Journo [TR]Futuristika [TR] –  Jiyan [TR]