Sunuma Başlamadan Hemen Önce

*
Dün Ankara’da yaptığım “Sosyal Medya, Farkındalık, Etkin Olma” atölyesi çok güzel geçti. Oldukça verimli ve keyifli bir gün olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar fazlasıyla yorucu olsa ve şu an her yanımdan yorgunluk fışkırıyor olsa da kesinlikle değdi buna.

Fotoğrafta gördüğünüz sunumu ve atölyenin video kaydını da hazır oldukları an buradan paylaşacağım. Ayrıca atölye boyunca bahsettiğim programlar ve araçlarla ilgili de ufak bir broşür hazırlayıp internetten dağıtacağım. Bu sayede atölyede yaptıklarımızdan herkes faydalanabilecek.

*Blogda hazırlamayı çok sevdiğim ancak vakit darlığı vb. sebeplerden dolayı son zamanlarda hiç fırsat bulamadığım Cuma Postası serisiyle ilgili sonunda işe yarayacağını düşündüğüm bir çözüm buldum. RSS takip etmek için kullandığım Newsblur, üyelerine blurblog adında bir bölüm sağlıyor. Blurblog, feedlerde okuyup beğendiğim linkleri anlık olarak paylaşabildiğim bir blog. Orayı bundan sonra Cuma Postası olarak kullanacağım ve bu sayede asla aksaması gibi bir durum olmayacak. Blogun kendisine (yani Cuma Postası’na) direkt olarak bu linkten ulaşabileceğiniz gibi, sitenin sağ tarafındaki widget sayesinde en yeni postaları da görebilirsiniz.

*TeknoDonanım, benimle kullandığım teknolojik aletler ve uygulamalar üzerine yaptıkları röportajı geçtiğimiz günlerde yayınladı. Ancak röportaj Temmuz başı gibi yapıldığı için biraz eskidi ve orada yazanların bir kısmı değişti. Temmuz başındaki Ahmet’in nasıl çalıştığını merak ediyorsanız röportaja bakabilirsiniz. Güncel durumu merak edenler için röportajın daha güncel hâli sayılabilecek bir blog postunu yakında hazırlayıp yayınlayacağım.


Comments

4 responses to “Notlar [25.11.2013]”

 1. Feedly’den NewsBlur’a mı geçtin? Memnunsun herhalde?

  1. Ahmet A. Sabancı Avatar
   Ahmet A. Sabancı

   Feedly, yaz içinde birçok ihtiyacım olan özelliği premium üyeliğinde sununca ve bu premium bana göre pahalı olunca alternatif çözüm arayışına girdim. NewsBlur da karşıma çıkanların en iyisi oldu.

   Oldukça memnunum kendisinden şu ana kadar. Mobil uygulaması, sitenin arayüzü, sunduğu imkanlar açısından ihtiyacım olan her şeyi sunuyor. Hatta normalde hiç lazım olacağını düşünmediğim Intelligence Training özelliğinin (listendeki feede sevdiğin ve sevmediğin şeyleri tanımlayarak ayrı bir focus bölümü yaratıyor) az zamanda feed okumak için oldukça güzel bir yol olduğunu keşfettim.

   1. Beleşçi Feedly’si bana yetiyor. Feedly’nin yeni Android uygulaması her ne kadar iyi olsa da ben yine de Press’i kullanıyorum. [http://twentyfivesquares.com/press/] NewsBlur’un UI’ini de kullandıkları font’u ve metnin sola dayalı olmasını sevmedim. Her yiğidin yoğurt yiyişi ayrı sonuçta… :) Bu arada blog’daki font ne? Harikuladeymiş!

    1. Ahmet A. Sabancı Avatar
     Ahmet A. Sabancı

     Aynen, herkesin rahat ettiği tarz farklı oluyor :) Bu yüzden bu konularda “Şu en iyisi” diyenlerden hiç hazzetmiyorum.

     Temanın kendi fontunda Türkçe karakter sorunu vardı, Göki’yle yeni fontlar seçtik biz de. Beğenmene sevindim :) Başlıklar PT Sans Narrow, metinlerde Roboto Slab’ı kullanıyorum.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.