Categories
Not Defteri | Notebook

Notlar [25.01.2013]

*Aynı anda birden çok blog yönetmek kesinlikle zor iş. Zor olmasının yanında sürekli birinden birini unutma durumu oluyor. Bunu en son Akademik Terörist blogumda yaşadım. Uzun süredir kendisiyle ilgilenme fırsatı bulamadığımı fark edince işimi kolaylaştırmaya karar verdim. Bundan sonra Akademik Terörist ayrı bir blog olarak değil, burada bir bölüm olarak devam edecek. Postların başlıcalarını şimdiden taşıdım. Yan taraftaki Kategoriler bölümünden tıklayarak (o zor geldiyse buraya tıklayarak) bakabilirsiniz.

Umuyorum ki bundan sonra bu konuda daha fazla şey paylaşabileceğim.

*Yine buna benzer bir diğer konu da müzik ve kitaplarla ilgili eleştirilerim. Genellikle bu konulardaki yorumlarımı sosyal ağlarda yapıyordum. Kitaplar için de özellikle Goodreads‘i kullanıyordum. Ancak bunun, söylemek istediklerimi kısıtlamama neden olduğunu fark ettim (karakter sınırı vs.). Bundan sonra umuyorum ki Eleştiriler kategorisi daha kalabalık bir hâl alacak.

*Geçtiğimiz salı (22 Ocak) Erkan Saka’nın sunduğu Sosyal Kafa programının konuğuydum. Özgür Uçkan’la birlikte programın ilk kısmında Aaron Swartz’ı andık. İlk canlı yayın ve televizyon tecrübem olduğu için (samimi bir ortama ve tanıdık bir çok insanla birlikte olmama rağmen) biraz heyecana sebep oldu. Programın kayıtları yakında Youtube’da olacak, onlar geldikten sonra bu konuda daha detaylı bir yazı yazacağım ama önceden Erkan hocaya ve tüm Sosyal Kafa ekibine bu güzel program için teşekkür etmek istiyorum.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: